Lassan megérkezik kicsi országunkba is a tavasz, így egyre többen készülnek az igazi nagy deszkázásokra. Gondolom sokan vannak, akik most néznek lap után, hogy az új idényt új felszereléssel kezdhessék. Egyre több gördeszka lapokat gyártó cég jelenik meg a piacon, melyek közül több "eldobja" a hivatalos receptet és megspékeli terméküket valami egyedi technológiai újítással. Egy kis összefoglalót készítettem, mely a manapság kapható legtöbb egyedi lapot bemutatja. (A teljesség igénye nélkül megkíséreltem összegyűjteni az összes olyan konstrukciót, mely kicsit is különbözik a "sima" hétrétegű felépítéstől.) Alien Workshop Ultralite: vékony, hétrétegű felépítés, mely 9 éve a cég terítékén szerepel. A vékonyított rétegeknek köszönhetően a lapok könnyűek, de emellett strapabíróak is. Minden gördeszkázási területre (street, park, félcső) ajánlott. Klasszikus LOC konkávval rendelkezik, mely nem is nagy és nem is kicsi.
Alien Workshop Futura Slick: Ultralite felépítés az alján egy teljes slick réteggel. A jobb csúszás mellett egy erősebb, tovább tartó lapot kapunk, mely mind street, mind park gördeszkázáshoz ajánlott.
Alien Workshop Corrugated Construction: hétrétegű lap, mely hosszanti irányban bordázott. A módosításnak a köszönhetően ezek a gördeszkák merevebbek és strapabíróbbak.
Black Label Powerbeam II: ötrétegű technológia, ahol a középső réteg hosszanti irányban laminált fa. Hosszabb ideig tartó pop és nagyobb strapabíróság jellemzi.
Black Label BLK Six: hatrétegű. Kevesebb ragasztó, kevesebb faanyag, így könnyebb, de ugyanolyan erősségű lap.
Black Label Blacklight: hétrétegű felépítés, ahol a gyártó az egyes farétegek vastagságának variálásával érte el a nagyobb erősséget és a kisebb súlyt.
Black Label Rock Bottom: normális rétegelrendezésű lap, melynek aljára egy plusz slick borítás került a jobb csúszás érdekében.
Blind Life-ply: nyolcrétegű kialakítás. A hét rétegnyi fa mellett egy plusz carbon is helyett kapott a maximális erősség elérése végett.
Blind Resin-8: nyolcrétegű lapok extra erős ragasztóval.
Bootleg Destruction Construction: a Santa Cruz Powerlyte konstrukciójával teljesen megegyezik.
Darkstar Armor Ply: a Blind carbon erősítésű deszkáihoz hasonlóan a kanadai juhar rétegek közé egy plusz carbon is került. Az így kialakított lapok rendkívül erősek, alakjukat sokáig megtartják és hosszan tartó pop-pal is rendelkeznek.
Element Featherlight: az 1992-ben alakult cég egyik legrégebbi konstrukciója. Már évek óta a legkedveltebb deszkák közé tartoznak. Különleges kialakítású konkáv, mely lehetővé teszi a vékonyabb farétegek használatát. Erős, könnyű és jól pattanó lapok.
Element Naturals: a Featherlight továbbfejlesztése, mely csak a külsőségeket érinti. A cég "eldobta" a színes rétegeket, helyükre normális faszínűek kerültek. Továbbá a legfelső réteg is kapott mintázatot.
Element Fiberlight: hétrétegű felépítés, melynek középső rétege üvegszálas megerősítést kapott. Ennek köszönhetően egy nagy pop-pal rendelkező, erős lap készült, mely immáron a harmadik szériánál tart.
Habitat Skylite: ötrétegű lap a jobb pattanás eléréséhez. A legalsó réteg redőzött, hogy a kevesebb rétegszám ne menjen az erősség rovására. A redőzött (Corrugated Construction) kialakítás a jobb csúszásokat is elősegíti.
Popwar Drop Slicks: a még frissnek mondható Popwar fennállása óta már a második technikai újítást hajtotta végre egyes lapjain. A deszkák nose és tail részét slick réteggel látták el a jobb csúszások érdekében.
Santa Cruz Powerlyte: nem friss újítás, de még mindig nagyon közkedvelt. Nyolcrétegű felépítés, ahol a hét réteg fa mellett egy réteg kevlárt is találunk. A tesztek szerint 90% fa 10% kevlár konstrukció 22%-kal könnyebb és jóval erősebb a 100% fa lapoknál.
Santa Cruz Powerpro: a Powerlyte sikerein felbuzdulva a cég elkészítette ezt a konstrukciót is, mely ugyanolyan vastagságú és súlyú, mint a legtöbb lap, de erősségben maga mögé utasítja az összeset. A vásárlástól számítva harminc napig garancia jár a nose és a tail letörésére.
|